Mgr. Monika Šťastniaková

O sociálnej stránke firemných raňajok

Rada by som porozprávala a slová prepísala a do Vašej pozornosti vložila myšlienku sociálnej stránky firemných raňajoch. Mám potrebu hovoriť o tom, ako sa raňajky stali fenoménom, nepísaným pravidlom a radosťou očí i chuťových pohárikoch.

Raňajok sa zúčastňujú ľudia, ktorí sú o svojej prítomnosti a pôsobení vo firme presvedčení, ktorí po závane silnejšieho vetra nebalia stan a nepresúvajú sa na iný “festival práce a projektov”. Ľudia, ktorí nepoznajú 8:00 - 17:00 a ak aj poznajú, lebo majú rodiny, svojich 8:00 - 17:00 využívajú viac než efektívne, preefektívne :) Ich práca je nahraditeľná, ale ocenená a zaslúžená. Prístup k riešeniu problémov i radostí z dobre odvedených zákaziek je jedinečný a silno proľudský. Sú to statoční tejto doby, zhodou okolností u nás 7-mi.

Sociálny aspekt súdržnosti raňajkovej partie je zjavný a rád prekračuje pracovné hranice a vstupuje do curlingových, šípkárskych či “standupcomeny” miestností, aby sme si potvrdzovali, že sme na správnych miestach so správnymi ľuďmi. Niekedy Vás pochytí nostalgia a rutina a melanchólia a všetky pocity v jednom a buď to súvisí s jednomesačnou dekádou každej z nás alebo treba hľadať vysvetlenie v iných oblastiach života alebo to len treba nechať odznieť. Pretože vtedy Vám raňajkári budú pripadať nudní, hluční, hlúpi...Ak sa to opakuje, riešte. Ak sa ráno zobudíte a vy sami si pripadáte hlúpi, viete odpoveď. Nastavovať zrkadlo nám nedokáže každý. Nie každý má na to odvahu, čas, energiu a chuť.

Začnete chápať, že ste súčasťou rodinného spoločenstva. Každému členovi ste schopní priradiť hodnosť, status, stav...tak ako každej mestskej časti Bratislavy dokážete typizovať obyvateľa (intelektuál so stabilnou a dobre platenou prácou, samostatní, slobodní, so psom a malým autom - staré mesto?)Byť súčasťou komunity, celku je výsada vyvolených. Ak máte aj vy tú česť patriť k mušketierom svojej firmy, vedzte, že ranajkovať sa dá i pri okrúhlom stole :)

Späť na úvod