Mgr. Monika Šťastniaková

Ako úspešne dokončíte jazykový kurz?

Behávate? Plávate? Pravidelne a radi čítate? A nie sú to “mienkotvorné maľované krížovky”? Gratulujem.

Stojíte pred rozhodnutím začať chodiť do fitka? Na nočnom stolíku máte 4 životopisy slávnych a úspešných a 2 slovníky cudzích slov, ale len na ne “by očkom hodíte” a spokojne zaspávate?

Gratulujem, aj to je pokrok.

Ste vo fitku v pondelok, utorok a akosi to nadšenie opadáva a v sobotu už lámete posledný kus karamelovej Milky? S entuziazmom strelcom blízkym čítate editoriál bestsellerovej motivačnej literatúry a opakujete si: bohatý budem, zdravý budem, šťastný budem... O chvíľu už siahate po eve, pretože máte radšej menej súvetí?

Gratulujem, stále je to pokrok.

Ak sa však každý kvartál pokúšate začať kurz cudzieho jazyka a vydrží Vám to do prvého testu, gratulovať nebudem, ale začnem rozprávať o www.poanglicky.eu

Širokosiahly úvod si hovoríte? Nie však zbytočný. Chcem hovoriť o tom, ako veci začíname a nedokončujeme. Je to stará ľudská vlastnosť. Netvrdím, že dobrá či zlá. Každý si nastavujeme svoje vlastné zrkadlá. Tiež si stanovujeme ciele a cesty, po ktorých si kráčame.

Malý prieskum, pár otázok, otvorené odpovede o tom, ako ste na tom so svojom znalosťou angličtiny, boli zážitkom samým o sebe. Množstvo myšlienok sme tavili do študovateľnej podoby a ajhľa: web stránka naberala svoje kontúry a jasné črty.

Našim cieľom bolo vytvoriť taký kurz obchodnej angličtiny, ktorý dokončíte. Možno už len z toho titulu, že sa ju budete učiť v pohodlí svojho gauča, v hmle obľúbenej kaviarne či slnkom zaliatom parku (odmysliac si asociálne nástrahy tých bratislavských). Ak ste ranné vtáčatko a už pred piatou rannou hodinou máte preštudovanú prvú lekciu, klobúk dole. Ak po polnoci zažínate nočnú lampu a otvárate svoj ipad, na ktorom sa zjaví druhá lekcia, klobúk dole dvakrát. Každý z nás má svoje pravidlá, ktoré kurz obchodnej angličtiny rešpektuje.

Kurz je len jeden, obsahuje 13 lekcií, ktoré sa venujú základným témam. Akceptujeme odlišnosť potrieb, preto sme kurz “hodili” na viaceré nosiče a je len na Vás, ktorý z nich preferujete. Potrebujete si vyčleniť čas pre seba, pretože je to investícia, ktorá sa Vám mnohonásobne vráti. Toto nie je priestor pre motivačné a “karmické” reči. Toto je čistý apel na všetkých, ktorí chcú ovládať obchodnú angličtinu a hľadajú kurz, ktorý dokončia v pohodlí svojho domova či kancelárie.

Želáme veľa sebadisciplíny a najviac praktického využitia!

Späť na úvod