Mgr. Monika Šťastniaková

Prítomnosť

Naposledy (veľmi dávno) som písala o tom, že vedieť si vybrať je nesmierne dôležité. Na čo som prišla medzičasom? Prekvapivo i menej, že vedieť oddychovať je dôležité :). Rovnako ako vedieť pracovať. S chuťou, plným nasadením a prítomnou mysľou. Často sa mi to pletie. Poviem príklad. Sedím v kancelárii, ktorá spĺňa zásady feng-šuej, nechýbajú kvety, vitamín D s veľkým oknom. Vzduch je nabitý nápadmi, rozhodnutiami, pracovným entuziazmom. Napriek tomu sa pristihnem pri tajomnom úsmeve s očami upretými na mapu sveta oproti na stene. To si blúdim po vysnívaných destináciách, nohy mi v duchu obmývajú morské vlny či popíjam čerstvú ananásovú šťavu na terase ázijského ostrova. Áno, deje sa to. Snívať je skvelé.

Po precitnutí sa s novou vlnou motivácie vrhám na excelovský report, powerpointovú prezentáciu nového komunikačného plánu či korektúr katalógu. Medzičasom ubehne pár dní, týždňov, mesiacov. Po neutíchajúcej aktivite balím kufor, obúvam pohodlné túlavé topánky a vyrážam do destinácie, ktorá ma tak rada vytrhávala z pracovného ošiaľu. Prvý deň sa spamätávam zo zmeny prostredia. Druhý deň sa adaptujem, stále odpovedám na maily a večer po treťom pohári božského moku prepínam do príjemnej letargie.

Mám veľké prianie. Nech prítomná chvíľa je najvzácnejším, čo máme a prisúdime jej patričnú pozornosť a váhu. Želám si prítomnú myseľ bez exkurzov do minulosti a budúcnosti. Ak sa v tom stretávame, úprimne to želám aj Vám.

Späť na úvod